Pár slov - Michal Beránek

20.12.2017

Milí přátelé,

připadá mi, že úvod našeho posledního newsletteru za minulý rok jsem psal před několika měsíci a ne před rokem..:-).

Sliboval jsem Vám v něm, že navážeme na naše "coolcentrové" aktivity. Jsem rád, že se většina z našich plánů opravdu podařila. Že máme web, kde se věnujeme speciálně vizi coolcenter (www.coolcentra.cz). Že se nám podařilo navázat a uskutečnit několik oblíbených snídaních pro kontaktní centra, celou řadu "coolcentrových" workshopů a i čtyři (ne)Konference, na kterých jsme společně diskutovali budoucnost kontaktních center. Že se nám podařilo s několika společnostmi v jejich kontaktních centrech začít měnit jejich kulturu tak, že se stávají jejich kontaktní centra místem, kam chodí operátoři, týmaři, ale i vedoucí a manažeři radši. Že se daří otevírat diskusi s top managementem firem nad (novými) koncepcemi a strategiemi péče o jejich zákazníky a telefonního prodeje. Že diskuse pomáhají přenastavit někdy opravdu šílené a nesplnitelné cíle a očekávání, které společnosti na svá kontaktní centra mají. Že se kontaktním centrum povoluje. Že díky tomuto "povolení" se získává čas na větší lidskost, komunikaci a spolupráci všech, kteří se na péči o zákazníky společností podílejí. Že se díky tomu daří zastavovat fluktuaci a zvyšovat úspěšnost náboru. Že se daří nacházet více peněz a dávat více času na rozvoj teamleaderů. Mám z toho velkou radost. A dává mi to i "havlovskou" naději, že má smysl za coolcentrovou vizi "bojovat" a spolutvořit jí.

Jsem plný vděčnosti všem z Vás, kdo s námi byli na našich Snídaních, kdo s námi byli v Říčanech, všem z Vás manažerů, kdo poslali teamleadery na naše CoolWorkshopy i Vám teamleaderům, kteří se jich aktivně zúčastnili. Všem z Vás, kdo nám umožnili připravit a zrealizovat interní workshopy pro Vaše týmy ve Vašich společnostech. Těm z Vás, kdo již s námi ve svém kontaktním centru změny zrealizovali, nebo začínají nebo realizaci plánují. Ale i těm, kdo mají o naší vizi zájem a setkávají se se mnou nebo se Zdeňkem a zajímají se. Osobní setkání mě neuvěřitelně baví a naplňují!

Zase už se nemohu dočkat, jak na to příští rok navážeme. Vrháme se do "nové" oblasti. Chceme se blíže podívat na "učení" v kontaktních centrech. Co a jakým způsobem se učí, jakými formami a metodami. Chceme do světa kontaktních center přinést ověřené postupy a přístupy z učení dětí i dospělých. A budeme určitě pokračovat v našich Snídaních, CoolWorkshopech i (ne)Konferencích. Slibuji..:-).

Přeji nám všem radostné Vánoce. Klidné, kde najdeme chvíli se zastavit, poděkovat za to všechno krásné a radostné, čeho se nám ve velké hojnosti dostává. Přijmout i to neveselé a bolestné jako součást naší cesty. Rozhodnout se pro změny, které potřebujeme a vybrat si s odvahou takové, které budou sice těžké, ale pak budou velkým přínosem. A všem přeji, aby rok 2017 přinesl co nejvíce radosti, pocitu smyslupnosti toho, co děláte a co nejvíce srandy. Aby i rok 2018 byl zase "cool"..:-).

Dovolte nám se pochlubit tím, co se nám v poslední době povedlo.

Třeba Vás to bude inspirovat. :-)

Michal Beránek