Family Day tentokrát v montérkách

12.12.2023

V našem kmeni OpenOne usilujeme o to, abychom se navzájem moc dobře znali. Snažíme se proto alespoň jednou ročně setkávat jako celé rodiny s našimi životními partnery a dětmi. Většina takových setkání byla odpočinková, relaxační a zábavná.

Podzimní Family Day, jak našim rodinným setkáním říkáme, měl ovšem zejména pracovní příchuť. Využili jsme profesionální podpory neziskové organizace Sázíme stromy a, ano přesně tak, sázeli jsme stromy. 😊 Konkrétně po nás zbylo stromořadí ovocných stromů sloužících jako větrolam u Mančic na Kolínsku a také třešňový obecní sad na rekultivovaném pozemku v Horních Chvatlinách. Sázení vzrostlých stromků, aplikace kůlů i ochrany proti okusu byly zábavné a tmelící. Studený vítr nám připomínal, že už je listopad a zajistil, že následný oběd a odpočinek jsme si užili s velkou vděčností.

Ukázalo se, že společná fyzická práce je dobrý nápad. Určitě se k něčemu podobnému rádi vrátíme. A mimochodem jsme zjistili, že děti nám rostou a že některé už dokáží hravě zarážet kůly a rýt. Ovšem ti nejmenší měli tolik sil, že po sázení ještě řádili v Hopík aréně u našeho ubytování.

Článek o tom, jak jsme společně sázely stromy, si můžete přečíst zde.