E.ON – Propojení OneSolution a SAP C4C

03.07.2023

V průběhu prvního pololetí jsme se postavili před velký úkol. A sice propojit naši platformu OneSolution se systémem SAP C4C. Projekt to byl opravdu náročný a jsme velice rádi, že jsme stihli nasadit vše potřebné společně s týmem E.ON do produkce ještě před začátkem prázdnin. 👍🏻

Hlavním cílem této integrace byla centralizace správy LEADů ze všech kontaktních bodů (touch points) do jediného systému, kterým se stalo C4C. Díky této integraci je společnost E.ON schopna shromažďovat na jednom místě všechny LEADy a následně je distribuovat do odpovídajících oddělení pro jejich další zpracování. Pro uživatele platformy OneSolution (interně nazývané JFP) se tato změna projevila především v podobě nových obrazovek a ověřování vstupních dat. Zadávání LEADů identifikovaných v rámci zpracování hovorů a e-mailů se stalo jednodušším a efektivnějším díky napojení na RUIAN pro ověřování adres a systém ARES pro ověřování podnikatelských subjektů dle IČO.

Na pozadí tohoto propojení byla navíc vytvořena kompletní business logika, která zajišťuje obousměrnou výměnu dat mezi OneSolution a systémem C4C, aby vše spolehlivě fungovalo směrem k naplnění hlavního cíle této integrace.